Haber

Bosna Hersek Türkiye Mezunlar Derneği Türkiye ve Suriye’deki depremzedelere yardım tırı gönderdi

Bosna Hersek Türkiye Mezunlar Derneği (TÜMED), Türkiye ve Suriye’deki depremzedeler için yardım tırı gönderdi.

TÜMED’in Türkiye ve Suriye’deki depremzedeler için hazırladığı ayni yardımları taşıyan TIR, Bosna Hersek ve yerel iş insanlarının desteğiyle Türkiye’deki eğitim alanlarını buluşturan Lukavac’tan yola çıktı.

TÜMED Lideri Emin Bajric, arama kurtarma için Bosna Hersek’ten Türkiye’ye giden ekiple birlikte bölgede olduğunu, depremin yaralarını sarmanın uzun ve zorlu bir süreç olacağını söyledi.

Bajric, “Bosna Hersek halkı, bir gecede ailesini ve evini kaybeden Türkiye’deki kardeşlerimiz için Bosna Savaşı’ndan sonra en büyük seferberliği gösterdi ve rekor miktarda yardım topladı. Dernek olarak biz de , Türkiye’deki kardeşlerimizin acısını paylaşmak için elimizden geleni yapalım, onların yardımına koşalım. Biz her şeyi yapmaya hazırız.” söz konusu.

TÜMED’in depremin ilk gününden itibaren Türkiye’nin Bosna Hersek’teki kurumlarına tüm kapasitesini sunduğunu kaydeden Bajric, derneğin Türkiye’ye giden arama kurtarma ekiplerine tercüman desteği verdiğini ve sosyal medya üzerinden yardım kampanyaları başlattığını söyledi.

Bajric, yardım tırında battaniye, şilte, ısıtıcı, çocuk ve kadınlar için hazırlanan paketler gibi acil ihtiyaç malzemelerinin bulunduğunu kaydetti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu