Haber

Yeşilli Mardin’de rekor kırdı

Şehmus EDİS (MARDİN İGFA)
Her seçimde Cumhurbaşkanı Erdoğan ve AK Parti’ye güçlü destek veren Mardin’in Yeşilli ilçesinde seçim zafer coşkusu sürüyor.

Belediye Başkanı Hayrettin Demir’in iştiraki olan Yeşilli belediye parkında toplanan vatandaşlar, 3 dilde müzik eşliğinde halay çekti. Özel bir kanalda canlı yayına katılan Önder Demir, seçim zaferiyle ilgili değerli açıklamalarda bulundu. Yeşilli ilçesinde birinci ve ikinci çeşit seçmelerinde Mardin’de rekor kırdıklarını söyledi.
Mardin’de birincilik için bir kez daha Mardin Kalesi’ne gittiğini belirten Önder Demir, “Aziz hemşehrilerimiz bu seçimde çok hassas davrandılar. Bu coğrafyayı bölmek isteyenler, karıştırmak isteyenler bir kez daha hüsrana uğradı. Buradan dünyaya bir mesaj gitti. Çünkü buna dünya seçimi deniyor. Bu dünya seçiminde bir kez daha ortaya bir tablo çıktı. Biz biriz ve beraberiz, kardeşiz, bölünmeyeceğiz. Huzurumuzu kimseye bırakmayacağız. Huzurumuzu bozmak isteyenlere yine sandıkta cevap verdik. Bu kararlılık devam edecek” dedi.

BÖLGEMİZİN BİRLİKTE VE BİRLİKTE İHTİYACI VAR

Önder Demir, bölge halkının barış ve istikrardan yana olduğunu dünyaya bir kez daha haykırdığını söyledi. “Bu bölgenin istikrara ihtiyacı var. Servise ihtiyacım var. Bölgemizde birlik ve beraberliğe ihtiyacımız var. Kardeşliğe ihtiyaç var. Biz bu iradeyi bu coşkuyla, bu kararlılıkla sandığa yansıttık. Sandığa yansıyan irade bundan bahsediyor. Türkiye Cumhuriyeti’nin doğusu, batısı, kuzeyi ve güneyi ile ayrılmaz bir bütün olduğunu vurguladı. Bizi bölmek isteyenler, abimizi, ablamızı katletmek isteyenlere en güzel cevabı sandıkta verdiler.

Önder Demir, bu seçimle birlikte Türkiye coğrafyasında büyük güç olma kararı aldığını vurgulayarak, “Bu kararlılıktan asla taviz verilmeyecektir. Bunu herkes bilsin. Biz biriz ve beraberiz, kardeşiz. Bundan sonra çalışmalarımız devam edecek. gücümüz bu, inşallah bu aziz milletin hak ettiği hizmeti bu kez sahada seferber edeceğiz. Bu duygu ve niyetiniz için tüm milletimize, ilçe halkımıza teşekkür ediyorum” dedi.

doganyurt-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu