Haber

Rusya’dan Erdoğan-Putin görüşmesine ilişkin açıklama: ‘Tarih belli değil’

Kremlin Dış Politika Danışmanı Yuriy Ushakov, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşme planlarına ilişkin gazetecilere açıklamalarda bulundu. Ushakov, Putin muhtemel Türkiye ziyaretiyle ilgili olarak, “Putin’in Türkiye ziyareti için hem Türk hem de Rus tarafının planları olduğunu doğrulayabilirim, ancak henüz belirli bir tarih ve saat üzerinde anlaşmadık.”

Putin’in Ağustos ayında Türkiye’yi ziyaret edebileceğini ve diğer seçeneklerin konuşulduğunu hatırlatan Ushakov, şu anda bu konuda çalışmaya başlamadıklarını söyledi. Gazetecilerin iki cumhurbaşkanı arasındaki görüşmelerde tahıl anlaşması konusunun gündemde olup olmayacağı sorusuna Ushakov, her iki cumhurbaşkanının da bu konuyu hem telefonda hem de yüz yüze görüşmelerinin “doğal” olduğunu sözlerine ekledi.

PESCOV ‘KESİN TARİH BELİRLENMEDİ’ DEDİ

Geçtiğimiz günlerde Türkiye’ye gelen Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy ile görüşen Erdoğan, Putin’in de bir ziyaret planladığını açıklamıştı. “Rusya lideri Putin’in önümüzdeki ay Türkiye’ye geleceğini” söyleyen Kremlin Sözcüsü Peskov, “Böyle bir temas mümkün. Ancak şu an için kesin bir tarih belirlenmiş değil” dedi. Peskov, Putin ile Erdoğan arasında ikili bir görüşmenin ‘mümkün’ olduğunu ancak ‘şu anda prestije göre belirlenen böyle bir görüşme için kesin bir tarih olmadığını’ ifade etti. (DIŞ HABERLER)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu