Teknoloji

Meta’nın Platformundan Twitter’a Tarih Yazacak Yeni Görüntüler Geliyor: Instagram Gibi Görünüyor!

Elon Musk’ın göreve gelmesinden bu yana çalkantılı günler geçiren ve batma noktasına gelen Twitter’ın son günlerini yaşadığı söyleniyor. Yine de birçok kullanıcı Twitter’a benzer platformlar arıyor. Bu durumda daha fazla insanı kendi bünyesine çekmek isteyen sosyal medya şirketleri yeni Twitter için kolları sıvadı. Son olarak Facebook ve Instagram’ın sahibi olan Meta, Project 92 adını verdiği yeni uygulama koduyla ilgili çalışmalarına hız verdi. İşte detaylar…

Ünlü sosyal medya şirketi Meta, rakibi Twitter’ı unutturacak yeni platformunun ilk şemalarını hazırlamaya başladı.

Şirkette geçtiğimiz günlerde yapılan ön görüşme toplantısından çıkan kararlara göre Project 92 isimli sosyal medya kodu, ana temasını Instagram’dan alacak ancak kullanımı daha çok Twitter’a benzer olacak.

ActivityPub adlı merkezi olmayan ağ protokolü ile çalışacak platform, “Yeni Twitter” lakaplı Bluesky için de büyük bir rakip olacak.

Birkaç gün önce sızdırılan ve Project 92 ile ilgili olduğu söylenen bir tanıtım görseli, iddia edildiği gibi yeni sosyal medyanın Instagram ile birlikte çalışacağını ve Twtter’ın sistemini benimseyeceğini kanıtlıyor.

Ayrıca ortaya çıkan bir diğer afiş, yeni platformun yazarları ön planda tutacağını ve tema olarak Instagram’dan ilham alacağını gösteriyor.

Pekala, ama gerçek adı ne olacak? Sorunun cevabı birçok kaynağa göre “Konu” dır. Ancak, bu ismin şu anda tamamen doğru olmadığını belirtmekte fayda var.

Peki siz bu bahis hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce yeni sosyal medya gerçekten Twitter’a cevap olacak mı? Yorumlarınızı bekliyoruz…

germencikhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu