Ekonomi

İran Devrim Muhafızları’ndan tehdit! Trump öldürülmeli

Emir Ali Hacızade, bin 650 kilometre menzile sahip “Paveh” adlı yeni seyir füzesi ürettiklerini açıkladı. Ellerinde daha uzun menzilli füzeler olduğunu da hatırlatan Elçi, şunları kaydetti:

“Allah’ın izniyle artık ABD savaş gemilerini 2 bin kilometre menzil içinde vurabiliyoruz ve Avrupa’ya saygımızın bir göstergesi olarak menzili 2 bin kilometre ile sınırladık. Allah’ın izniyle Avrupalılar bu saygıyı devam ettireceklerdir.”

İlk hedefimiz füze savunma sistemleri olacak.

Bu sistem istediğimiz her noktayı vurabilecek kapasitede ve doğal olarak ilk hedefimiz füze savunma sistemleri olacak” dedi.

CNNTÜRK’ün haberine göre Hacizade, İran Devrim Muhafızları Kudüs Gücü Komutanı Kasım Süleymani’nin öldürülmesi haberini daha sonra getirdi.

Saldırı emrini veren Donald Trump ve eski Dışişleri Bakanı Mike Pompeo’dan intikam almadıklarını söyleyerek şu ifadeleri kullandı:

Bunu emredenleri öldürebiliriz.

“Bazen insanlar ABD kayıplarının az ya da çok olduğunu söylüyor. Bak, isteseydik o gece 1000 Amerikalıyı öldürebilirdik. Ama onlar sadece bir grup sefil asker ve onları öldürmek bizim için pek bir hedef değildi. Trump’ı, Pompeo’yu, Mckenzie’yi ve bunu emreden komutanları öldürebiliriz. Hepsinin öldürülmesi gerekiyor.”

gemlik-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu