Haber

Bakan Varank, Denizli’de düzenlenen “Toplumsal Kalkınmayı Destekleme Programı” imza törenine katıldı

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, “Sosyal Kalkınmayı Destekleme Programı (SOGEP) Denizli Projeleri” imza törenine katıldı.

Bakan Varank, Denizli temasları kapsamında Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’ı makamında ziyaret ederek kent hakkında bilgi aldı. Zolan, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Bakan Varank, Güney Ege Kalkınma Ajansı’nın (GEKA) Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na uygun olarak yürüteceği “Denizli Sosyal Kalkınmayı Destekleme Programı Denizli Projeleri”nin belediye meclis salonunda imza törenine katıldı.

Varank burada yaptığı konuşmada gün boyu kentte değerli ve verimli işler yaptıklarına inandıklarını söyledi.

Açtıkları projelerin ve imzaladıkları imzaların Denizli’yi çok daha verimli bir kent haline getireceğine inandığını vurgulayan Varank, şöyle konuştu:

“Yeni dönemde Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi, yerel kalkınmadan sorumlu bir bakanlık, kalkınma ajansları ve bölgesel kalkınma idareleri ile il, ilçe, bölge ihtiyaçları ne olursa olsun projeler geliştiriyor ve hayata geçiriyoruz. Burada vatandaşlarımıza eğitimler vereceğiz. İstihdama nitelikli bir şekilde katılmalarını sağlayacağız.Yazılım alanında yetiştireceğimiz yaklaşık 250 gencimiz inşallah bu programdan sonra Denizli’de istihdam edilecek.Paydaşlarımıza çok teşekkür ediyoruz.Devamı Kalkınma ajanslarımızın bu tür projelerine destek olmak için şehrimize yeni istihdam alanları hayırlı olsun” dedi.

Denizli Vali Yardımcısı Mehmet Okur, AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, AK Parti İl Başkanı Yücel Güngör, İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici, Acıpayam Belediye Başkanı Hulusi Şevkan, GEKA Genel Sekreteri Özgür Akdoğan, Pamukkale Üniversitesi Rektörü. Necip Atar ve Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Fatih Işık.

Bakan Varank daha sonra AK Parti İl Başkanı Yücel Güngör ile bir araya gelerek partililerle görüşmeye geldi.

Programlar basına kapalı gerçekleştirildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu