Haber

AK Partili Karaaslan’dan 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü mesajı açıklaması

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünün 85. yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Karaaslan, mesajında, Cumhuriyetin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kahramanlığı ve güçlü liderliğiyle tarihte yeni bir sayfa açtığını, kararlılığı ve kararlılığıyla tüm dünyanın saygısını kazanmış seçkin bir devlet adamı olduğunu belirtti. millete güven.

Atatürk’ün ömrünü milletinin ve vatanının bağımsızlığı uğruna mücadele ederek geçirdiğini ve bu mücadeleyi zaferle taçlandırarak Türk ve dünya tarihine adını altın harflerle yazdırdığını vurgulayan Karaaslan, “Cumhuriyetimizin 100’üncü yılını kutlarken. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ülkemizin önüne koyduğunu şan, şeref ve gururla kutluyoruz.” Hedeflerimize sıkı sıkıya sarılarak Türkiye’yi her alanda ileri taşımak için çalışmaya devam ediyoruz. 2023 yılının Türkiye’nin bölgesel ve küresel konularda öncü ve aktif rolünün güçlendiği bir dönem olması için çalışmalarımızı titizlikle sürdürüyoruz. Bu tarihi süreçte karşılaşacağımız zorluklar büyük olsa da milletimiz için çalışmaya devam ediyoruz. “Sorumluluğumuz, inancımız ve kararlılığımız çok daha büyük.” dedi.

Karaaslan şunları söyledi:

“Cumhuriyetimizin yeni yüzyılına güçlü bir başlangıç ​​yapma kararlılığımızın bir yansıması olan Türkiye Yüzyılı, bölgesinde ve dünyada güçlü bir Türkiye’nin yüzyılı olacaktır. Bu yüzyıl, bizim yüzyılımız olacaktır.” 85 milyonluk bir millet, kadın-erkek, genç-yaşlı. Bu yüzyıl küresel ölçekte başarılarıyla anılacaktır.” Bunu başarmamızı sağlayacak olan ise ülkemizin yüzyılı olacaktır. Bugün yediden yetmişe hep birlikte Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘en büyük eserim’ dediği Cumhuriyetimizin değerlerine sahip çıkmak, ülkemizin başarılarını artırmak için çabalıyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle, istiklal mücadelemizin Başkomutanı ve Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi ‘Mustafa Kemal Atatürk’ü vefatının 85. yıl dönümünde rahmet ve minnetle anıyor, aziz azizimizi minnetle anıyorum. şehitler ve kahraman gaziler.”

nusaybinajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu